Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Limitovaná nabídka skladových modelů SPIDER - sleva 10 %

Legendární sekačky SPIDER v miniaturním provedení

27.7.2022

Nahlédněte pod ruce mladému talentovanému modelářovi Radku Ritschelovi - aneb jak vznikal dokonalý model ikonické sekačky SPIDER ILD01.

Legendární sekačky SPIDER v miniaturním provedení

Myšlenka vytvoření přesné miniatury sekačky SPIDER ILD01 v měřítku 1:10 vznikla zcela náhodou. Když zaměstnáváte šikovné pracovníky, kteří svoje znalosti předávají i dalším generacím, je to výhra a jejich práce neunikne pozornosti.

A právě tady začíná příběh našich miniatur, které vytvořil mladý modelář Radek Ritschel, syn zaměstnance firmy DVOŘÁK – svahové sekačky. Jeho láska k modelům začala již v útlém věku a pokračovala přes studium až k soutěžím juniorských modelářů, kde v roce 2020 získal 1. místo v soutěži Kovo junior. Nabídka vytvoření 50 modelů sekačky SPIDER ILD01 pro něj byla výzva, ale o to propracovanější je finální výsledek. 

Jednotlivé části modelu jsou na míru vytvořeny odlitím zinkoslitiny při zachování přesných rozměrů ve zmenšeném měřítku. Jakmile byly odlitky vyhotoveny přesně podle představ modeláře, započala práce, která dělá z modelu dokonalou zmenšeninu 1:10 do nejmenších detailů.

Za každým jedním modelem se skrývá spousta hodin práce a umění člověka, který jim vdechnul život a vytvořil tak přesnou zmenšeninu naší ikonické sekačky SPIDER ILD01.

Vyběr země dodání a měny