Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Zazimování sekačky SPIDER v 5 krocích

5.12.2019

Sezóna je definitivně za námi a jak praví pořekadlo - štěstí přeje připraveným. Nenechejte tedy nic náhodě a připravte se již nyní na novou sekací sezónu. S našimi tipy vše zvládnete s přehledem.

Zazimování sekačky SPIDER v 5 krocích

1. Tráva musí pryč

Kyseliny obsažené v posečené trávě mohou v delším časovém horizontu poškodit lakované i hliníkové povrchy. Je proto důležité stroj před delší odstávkou od zbytků trávy očistit. Bude vám k tomu stačit smeták, stlačený vzduch a škrabka na očištění žacího bubnu. 

Čištění zakončete namazáním pohyblivých částí stroje a ovládacího bowdenu sytiče. Doporučujeme použít silikonový sprej. 

2. Palivo také pryč

Používáte-li 95-oktanový benzín, před zimní odstávkou jej raději z palivové soustavy zcela odstraňte. Obsažené biosložky totiž rádi zalepují karburátor, což se následně projevuje nepravidelným chodem motoru. Nejsnadnější způsob je veškerý benzín z nádrže spotřebovat. (Můžete jej ale i samozřejmě odsát - pak ale nezapomeňte na vypuštění plovákové komory karburátoru. )

Tomuto všemu se můžete vyhnout tím, že použijete vysokooktanový benzín bez biosložek. 

3. Vše zkontrolovat

4. Nože připravit

Pokud jste tak neučinili během sezóny, proveďte každoroční kontrolu vzduchového filtru, předfiltru a zapalovacích svíček. 

Baterii stroje nabijte a uskladněte v místnosti s teplotou 5-10°C. Jednou za měsíc ji opět nabijte. Baterii ovladače plně nabijte, pravidelné dobíjení nevyžaduje. 

 

Nejsou-li žací nože zdeformované, nabruste je a vyvažte (v domácích podmínkách můžete použít úhlovou brusku s karbidovým kotoučem). Pokud je nůž zdeformovaný, rovnou jej vyměňte za nový.

 

5. S výměnou počkat

Před zimní odstávkou olejovou náplň motoru neměňte. V závislosti na prostředí, ve kterém je sekačka uskladněna může docházet ke kondenzaci vodních par a znehodnocení oleje. 

Výměnu oleje proto proveďte až před začátkem sezóny. Motor před výměnou ponechte pár minut nastartovaný, aby se náplň zahřála a případné nečistoty se rozvířily. 

6. A už si jen užívat a těšit se na jaro

Vyběr země dodání a měny