Nově pro Vás otevíráme servisní středisko v Kralovicích. Kontakt zde
Kyseliny obsažené v posečené trávě mohou v delším časovém horizontu poškodit lakované i hliníkové povrchy. Je proto důležité stroj před delší odstávkou od zbytků trávy očistit. Bude vám k tomu stačit smeták, stlačený vzduch a škrabka na očištění žacího bubnu.
Čištění zakončete promazáním pohyblivých částí stroje a ovládacího bowdenu sytiče. Doporučujeme použít silikonový sprej.
Používáte-li 95-oktanový benzín, před zimní odstávkou jej raději z palivové soustavy zcela odstraňte. Obsažené biosložky totiž rádi zalepují karburátor, což se následně projeví nepravidelným chodem motoru. Nejsnadnější způsob je veškerý benzín z nádrže spotřebovat. (Můžete jej ale i samozřejmě odsát - pak ale nezapomeňte na vypuštění plovákové komory karburátoru. )
Tomuto všemu se můžete vyhnout tím, že použijete vysokooktanový benzín bez biosložek.
Zkontrolujte stav jednotlivých součástí, překontrolujte utažení šroubů a matic.
Pokud jste tak neučinili během sezóny, proveďte každoroční kontrolu vzduchového filtru, předfiltru a zapalovacích svíček.
Baterii stroje nabijte a uskladněte v místnosti s teplotou 5-10°C. Jednou za měsíc ji opět nabijte.
Baterii ovladače plně nabijte (tato baterie pravidelné dobíjení nevyžaduje).
Nejsou-li žací nože zdeformované, nabruste je a vyvažte (v domácích podmínkách můžete použít úhlovou brusku s karbidovým kotoučem). Pokud je nůž zdeformovaný, rovnou jej vyměňte za nový.
Před zimní odstávkou olejovou náplň motoru neměňte. V závislosti na prostředí, ve kterém je sekačka uskladněna může docházet ke kondenzaci vodních par a znehodnocení oleje.
Výměnu oleje proto proveďte až před začátkem sezóny. Motor před výměnou ponechte pár minut nastartovaný, aby se náplň zahřála a případné nečistoty se rozvířily.
Posezónní údržbu můžete objednávat na čísle +420 778 730 579