Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Limitovaná nabídka skladových modelů SPIDER - sleva 10 %

Zazimování sekačky SPIDER v 5 krocích

27.1.2020

Sezóna je definitivně za námi a jak praví staré známé pořekadlo - štěstí přeje připraveným. Nenechte tedy nic náhodě a připravte se již nyní na novou sezónu. S našimi tipy vše zvládnete s přehledem.

Zazimování sekačky SPIDER v 5 krocích

1. Sekačku důkladně očistěte

Kyseliny obsažené v posečené trávě mohou v delším časovém horizontu poškodit lakované i hliníkové povrchy. Je proto důležité stroj před delší odstávkou od zbytků trávy očistit. Bude vám k tomu stačit smeták, stlačený vzduch a škrabka na očištění žacího bubnu. 

Čištění zakončete promazáním pohyblivých částí stroje a ovládacího bowdenu sytiče. Doporučujeme použít silikonový sprej. 

2. Odstraňte ze systému palivo

Používáte-li 95-oktanový benzín, před zimní odstávkou jej raději z palivové soustavy zcela odstraňte. Obsažené biosložky totiž rádi zalepují karburátor, což se následně projeví nepravidelným chodem motoru. Nejsnadnější způsob je veškerý benzín z nádrže spotřebovat. (Můžete jej ale i samozřejmě odsát - pak ale nezapomeňte na vypuštění plovákové komory karburátoru. )

Tomuto všemu se můžete vyhnout tím, že použijete vysokooktanový benzín bez biosložek. 

3. Vše překontrolujte

Zkontrolujte stav jednotlivých součástí, překontrolujte utažení šroubů a matic.

Pokud jste tak neučinili během sezóny, proveďte každoroční kontrolu vzduchového filtru, předfiltru a zapalovacích svíček. 

Baterii stroje nabijte a uskladněte v místnosti s teplotou 5-10°C. Jednou za měsíc ji opět nabijte. 

Baterii ovladače plně nabijte (tato baterie pravidelné dobíjení nevyžaduje).

4. Nabruste nože

Nejsou-li žací nože zdeformované, nabruste je a vyvažte (v domácích podmínkách můžete použít úhlovou brusku s karbidovým kotoučem). Pokud je nůž zdeformovaný, rovnou jej vyměňte za nový.

5. Olej měňte až na poslední chvíli

Před zimní odstávkou olejovou náplň motoru neměňte. V závislosti na prostředí, ve kterém je sekačka uskladněna může docházet ke kondenzaci vodních par a znehodnocení oleje. 

Výměnu oleje proto proveďte až před začátkem sezóny. Motor před výměnou ponechte pár minut nastartovaný, aby se náplň zahřála a případné nečistoty se rozvířily. 


Pro ty z vás, kteří ani v zimě nevědí, kde jim hlava stojí, je náš servisní tým připraven provést posezónní péči za vás.


Posezónní údržbu můžete objednávat na čísle +420 778 730 579

Vyběr země dodání a měny