Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

O společnosti Spider

Psal se rok 2003, kdy první profesionální dálkově řízená sekačka spatřila světlo světa. Na počátku nebylo nic víc, než nápad a pevné odhodlání vizionáře a konstruktéra Lubomíra Dvořáka. První prototypy vznikaly na rýsovacím prkně a v provizorních podmínkách domácí dílny.

V roce 2004 byla zahájena sériová výroba dálkově řízených sekaček Spider a založena společnost DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o.

Přes počáteční údiv a opatrnost si sekačky SPIDER brzy získaly srdce a uznání zákazníků ve více než 50 zemích.

Sázka na technickou inovaci, atraktivní design a kvalitní komponenty se ukázala jako šťastná, neboť během 10 let své existence se z garážové dílny zrodila moderní fabrika, produkující 500 sekaček SPIDER ročně a distribuční sítí na 4 kontinentech.

Historické milníky

2013

Svatá Anna

Rozšiřujeme distribuční síť do více než 50 zemí světa a v listopadu dokončujeme stavbu nového montážní závodu „Svatá Anna“

2014

10 let na trhu

Oficiálně otevíráme novou továrnu a slavíme 10 let na trhu. Třetí rok po sobě rosteme o více než 30 procent.

2015

Vodafone firma roku 2015

Stali jsme se firmou roku 2015. Získali jsme patentovou ochranu na unikátní žací systém.

2016

Rekordní objem produkce

Poprvé v historii vyrábíme 400 sekaček ročně. Získáváme nového distributora pro Velkou Británii a Kanadu.

2017

Virální kampaň Mow-na Lisa

Spouštíme celosvětovou kampaň Mow-na lisa, kterou vidělo přes 90 milionů lidí na celém světě.

2018

Otevření nového střediska

Otevíráme naše první servisní a prodejní středisko SPIDER ve Vsetíně.

2019

SPIDER XLINER

Uvádíme na trh novinku v podobě nejmenšího modelu. Překvapí vás svým zcela unikátním kompaktním řešením a snadným ovládáním.

Inovace výroby

Inovace výroby rádiem řízených svahových sekaček proběhla s využitím finančních prostředků ze strukturálních fondů EU prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR dotačním programem INOVACE - Inovační projekt

Podpora výzkumu a vývoje

Výzkum a vývoj nového typu svahové sekačky s výrazně lepšími technickými parametry zejména se sníženou ekologickou a hlukovou zátěží, bezpečnější pro obsluhu a okolí a s novým typem podvozku je v rámci projektu "Vývoj SPIDER E-MINI" spolufinancován Evropskou unií s pomocí operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Patentová ochrana

Díky vysokému inovačnímu potenciálu disponuje firma DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o. řadou přiznaných patentů v různých strojních odvětvích. I unikátní pojezdový systém sekačky Spider používá patentovou ochranu v USA, Japonsku a v Evropě, přičemž evropský patent byl dále validován v 16 zemích. Hydraulický stabilizační naviják byl patentován Úřadem průmyslového vlastnictví ČR.

Patenty jsou spolufinancovány ze strukturálních fondů EU prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR dotačním programem INOVACE-Patent, Projekt na ochranu průmyslového vlastnictví.

Mezinárodní konkurenceschopnost

Účast podniku na mezinárodních výstavách je spolufinancována ze strukturárních fondů EU prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Cílem projektu je zvýšení konkurenceschopnosti podniku prostřednictvím účasti na mezinárodních veletrzích a výstavách a zvýšení povědomí o značce SPIDER.

Svatá Anna

Svatá Anna

Zbrusu nový výrobní areál firmy se nachází v srdci Českomoravské vrchoviny, v blízkosti poutního místa s léčivým pramenem Svatá Anna, u obce Pohled. Stavba je oceňována zejména pro citlivé propojení prvků moderní architektury s okolní přírodou a pro přirozené splynutí s krajinou.

Kontakty

Vyběr země dodání a měny