Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Nově pro Vás otevíráme servisní středisko v Kralovicích. Kontakt zde

O společnosti Spider

Psal se rok 2003, kdy první profesionální dálkově řízená sekačka spatřila světlo světa. Na počátku nebylo nic víc, než nápad a pevné odhodlání vizionáře a konstruktéra Lubomíra Dvořáka. První prototypy vznikaly na rýsovacím prkně a v provizorních podmínkách domácí dílny. V roce 2004 byla zahájena sériová výroba dálkově řízených sekaček SPIDER a založena společnost DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o. Sázka na technickou inovaci, atraktivní design a kvalitní komponenty se ukázala jako šťastná, neboť během 10 let své existence se z garážové dílny zrodila moderní fabrika, produkující 600 sekaček SPIDER ročně a distribuční sítí na 4 kontinentech.

V roce 2022 jsme na trh uvedli autonomní sekačku SPIDER AUTONOMOUS 2.0, která se díky využití GPS navigačních systémů stala první robotickou sekačkou určenou pro profesionální sečení vysoké trávy a komplikovaného terénu na světě. Za účelem prodeje tohoto modelu byla založena nová společnost SNT - SPIDER NEW TECHNOLOGY, která vznikla spojením firmy DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o. a SMAUT Technology.

Dnes se kromě sériové výroby sekaček SPIDER zabýváme intenzivním vývojem nových technologií určených nejen pro segment profesionálního sečení, ale i zemědělství, fotovoltaického průmyslu nebo vojenství.

Jsme partner, na kterého se můžete spolehnout - toto v roce 2023 stvrdila nezávislá analytická společnost Dun & Bradstreet udělením certifikace AAA Platinum, na kterou dosáhne pouze 0,1 % podnikatelských subjektů v České republice.

Historické milníky

2013

Svatá Anna

Rozšiřujeme distribuční síť do více než 50 zemí světa a v listopadu dokončujeme stavbu nového montážní závodu „Svatá Anna“

2014

10 let na trhu

Oficiálně otevíráme novou továrnu a slavíme 10 let na trhu. Třetí rok po sobě rosteme o více než 30 procent.

2015

Vodafone firma roku 2015

Stali jsme se firmou roku 2015. Získali jsme patentovou ochranu na unikátní žací systém.

2016

Rekordní objem produkce

Poprvé v historii vyrábíme 400 sekaček ročně. Získáváme nového distributora pro Velkou Británii a Kanadu.

2017

Virální kampaň Mow-na Lisa

Spouštíme celosvětovou kampaň Mow-na lisa, kterou vidělo přes 90 milionů lidí na celém světě.

2018

Otevření nového střediska

Otevíráme naše první servisní a prodejní středisko SPIDER ve Vsetíně.

2019

Uvedení SPIDER CROSS LINER na trh

Na trh uvádíme semiprofesionální model CROSS LINER.

2020

Sekačky SPIDER získávají certifikaci pro sečení 60° svahů

Sekačky SPIDER jako jediné sekačky na trhu získávají certifikaci pro bezpečné sečení svahů o náklonu až 60°.

2021

Uvedení první plně elekrické sekačky SPIDER na trh

Nejmenší model SPIDER CROSS LINER nabízíme nově i v plně elektrické verzi, jejíž provoz je přirozeně bezemisní a tichý.

2022

Uvedení první autonomní sekačky SPIDER na trh

Na trh uvádíme dlouho očekávanou novinku - autonomní sekačku SPIDER, která se stává první profesionální robotickou sekačkou určenou pro sečení vysoké trávy a komplikovaných terénů.

Inovace výroby

Inovace výroby rádiem řízených svahových sekaček proběhla s využitím finančních prostředků ze strukturálních fondů EU prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR dotačním programem INOVACE - Inovační projekt

Podpora výzkumu a vývoje

Výzkum a vývoj nového typu svahové sekačky s výrazně lepšími technickými parametry zejména se sníženou ekologickou a hlukovou zátěží, bezpečnější pro obsluhu a okolí a s novým typem podvozku je v rámci projektu "Vývoj SPIDER E-MINI" spolufinancován Evropskou unií s pomocí operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Patentová ochrana

Díky vysokému inovačnímu potenciálu disponuje firma DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o. řadou přiznaných patentů v různých strojních odvětvích. I unikátní pojezdový systém sekačky Spider používá patentovou ochranu v USA, Japonsku a v Evropě, přičemž evropský patent byl dále validován v 16 zemích. Hydraulický stabilizační naviják byl patentován Úřadem průmyslového vlastnictví ČR.

Patenty jsou spolufinancovány ze strukturálních fondů EU prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR dotačním programem INOVACE-Patent, Projekt na ochranu průmyslového vlastnictví.

Mezinárodní konkurenceschopnost

Účast podniku na mezinárodních výstavách je spolufinancována ze strukturárních fondů EU prostřednictvím Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Cílem projektu je zvýšení konkurenceschopnosti podniku prostřednictvím účasti na mezinárodních veletrzích a výstavách a zvýšení povědomí o značce SPIDER.

Svatá Anna

Svatá Anna

Zbrusu nový výrobní areál firmy se nachází v srdci Českomoravské vrchoviny, v blízkosti poutního místa s léčivým pramenem Svatá Anna, u obce Pohled. Stavba je oceňována zejména pro citlivé propojení prvků moderní architektury s okolní přírodou a pro přirozené splynutí s krajinou.

Kontakty

Vyběr země dodání a měny